Anasayfa / BASINDAN HABERLER / OTSAD,TÜRSAB VE İTEO BAŞKANLARI UBERE KARŞI TEK VÜCÜT OLDU… UBER BİTECEK DEDİLER

OTSAD,TÜRSAB VE İTEO BAŞKANLARI UBERE KARŞI TEK VÜCÜT OLDU… UBER BİTECEK DEDİLER

TÜRSAB, OTSAD ve İTEO Başkanları UBER bitecek mesajı verdi.

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD) Genel Başkanı Hüseyin Kırk, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu ile birlikte Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya’yı ziyaret etti.

Ziyaretin gündem konusunun korsan taşımacılık ve online rezervasyon siteleri ile mücadelenin olduğu bildirildi.

Ziyaretle ilgili yapılan açıklamada, kurulduğu günden bu tarafa korsan taşımacılık yaparak faaliyet gösteren ve online rezervasyon siteleri ile mücadelesini her ortamda sürdüren ve dile getiren OTSAD’ın, Ulaştırma Bakanlığı’nda gerçekleştirilen komisyon toplantısında yaptıkları sunum ile UBER’in korsan taşımacılık statüsüne alınmasını sağladıkları kaydedildi.

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya Birlik üyesi seyahat acentalarının evraklarını kiralayarak yetkisiz korsan taşımacılık ve taksi hizmeti yaptıklarının denetlemeler sırasında tespit edilmesi durumunda belgelerinin iptal olacağını belirtti.

Her meslek gurubunun kendi alanında ve dürüst şekilde çalışması durumunda hiçbir sorunun çıkmayacağının altını çizen İTEO Başkanı Eyüp Aksu ‘’Biz TÜRSAB ile birlikte koordineli bir şekilde UBER ve bu gibi korsan taşımacılık yapanları bitirmek için çalışma yapmaya hazırız’’ dedi.

Toplantı sonunda TÜRSAB, OTSAD ve İTEO arasında çalışma komisyonu kurulması ve ortak çözüm noktası üzerinde mutabakata varılması kararlaştırıldı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SUUDİ ARABİSTAN VE İSLAM ÜLKLERİ HAC-UMRE FUARINDA BULUŞUYOR

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği,Al Sadah Seyahat Acentası ve Otsad üyesi Comfort Seasons Turizm …